Dzieci często mają swoją wizję tego, jaki plecak czy tornister chciałyby nosić. Zwykle przesądza kolorystyka lub motyw z ulubionym bohaterem.

Z kolei czynników, jakie my – rodzice decydujący o zakupie – powinniśmy wziąć pod uwagę, jest kilka. I mają one zasadnicze znaczenie zarówno dla prawidłowej postawy, jak i komfortu dzieci.

Ten temat porusza organizator kampanii edukacyjnej, która właśnie wystartowała pod nazwą „Zdrowy plecak”. Jej pomysłodawcą jest znana z produkcji wysokiej jakości plecaków LOOZZ oraz tornistrów LOOZZ KIDS polska firma St. Majewski. To bardzo potrzebna kampania, mająca na celu uświadomienie rodzicom, dzieciom, nauczycielom i wszystkim zainteresowanym, jak powszechnym problemem są wady postawy wśród dzieci w wieku szkolnym.


Dzięki wsparciu znanej i cenionej ekspertki dr.n.med. Elżbiety Binek możemy dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać wadom postawy u dzieci. Kampania ma na celu uświadomienie, jak wiele leży po naszej – rodziców – stronie oraz edukuje, na co zwracać uwagę przy wyborze plecaka i tornistra. A zatem, jaki powinien być zdrowy plecak, aby był odpowiednio dobrany i bezpieczny dla dziecięcych pleców? Przejdź do strony www.zdrowyplecak.pl